Toch maar eens even een topic over openen. Ik gok dat niet heel veel mensen deze band zullen gaan waarderen maar voor hen die wel zin hebben in iets wat net van de gebaande paden afwijkt is dit wellicht een leuke tip.
Fjoergyn komt uit Duitsland en speelt een soort van avant-garde pagan metal. De basis is pagan/folky/viking/black metal maar dan met behoorlijk wat tempowisselingen en opmerkelijke passages er door heen. Aan de ene kant klinkt het vaak nogal van de hak op de tak maar anderzijds zitten er ook mijns inziens heel veel interessante stukken doorheen. Althans op hun derde album 'Jahreszeiten' dan, want de eerste twee heb ik nog niet gehoord. Gisteren heb ik de band live aan het werk gezien in het voorprogramma van The Vision Bleak/Alcest en ook dat klonk zeer behoorlijk. Helaas kwamen de toetsen wel van een bandje.
Iemand zei dat het aan Rakoth deed denken en dat vond ik wel een goede vergelijking. Niet zozeer qua sound, geen slavische fluitjes e.d., maar wel qua structuur. Chaotische goed geproduceerde herrie. Qua sfeer deed het me live ook wel wat denken aan Dornenreich en soms zelfs aan het onvolprezen Angizia, hoewel die band nog veel experimenteler is. Verder moeilijk te vergelijken en andere mensen zullen er vast weer hele andere dingen in horen.
Sterkste punt vind ik vooralsnog de verschillende soorten zang die allemaal goed tot hun recht komen, zowel op plaat als live.
Full-Lengths:
Ernte Im Herbst (2005)
Sade Et Masoch (2007)
Jahreszeiten (2009)
Website:
http://www.fjoergyn.de/
Sympathieke band!