IndexProfielRegistrerenHelpActive TopicsSearch Inloggen
Index / Concerten Nieuw Topic Post Reply
Auteur:
Topic : Brighter Death Now tour 2025
KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 10-07-2025 9:48 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Brighter Death Now doet een tour met Raison d'être en Desiderii Marginis. Die laatste ken ik niet, maar behoorlijk psiked.

Zaterdag 27 september in Nijmegen
Zondag 28 september in Haarlem

"Cold Meat Industry is [was] een invloedrijk Zweeds label en platform voor artiesten in het duistere, atmosferische spectrum van muziek. ‘Cold Meat’ is inmiddels zelfs een genre geworden dat dark ambient, death industrial en neoklassieke elementen combineert, met een sfeer van somberheid en onderhuidse dreiging.

Brighter Death Now, het project van oprichter Roger Karmanik, brengt rauwe, gewelddadige klanken waarin psychose en dood centraal staan. De muziek confronteert en schuurt. Desiderii Marginis werkt met ingetogen ambient vol melancholie, die verlaten plekken en vervlogen herinneringen oproept. Raison D’être maakt klanken die aan rituelen en verstilling doen denken. Kerkklokken, fluisterstemmen en drones zorgen voor een sfeer van bezinning en stilte.
"

https://www.doornroosje.nl/event/brighter-death-now/

https://patronaat.nl/event/cold-meat-industry-icons-brighter-death-now-desiderii-marginis-raison-detre-haarlem-vinyl-festival-28-09-25/



mikkasscar
Usericon van mikkasscar
Posted 10-07-2025 10:32 by mikkasscar Wijzig reactieProfiel van mikkasscarQuote dit bericht

Wow, blast from the past dit. Ik heb van alledrie materiaal liggen. Ik weet wel niet of dit echt iets is om live mee te maken.


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 10-07-2025 10:34 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

BDN schijnt live wel goed te werken, hoor.



KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 29-09-2025 8:59 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Eigenlijk best matige avond. Op zich wel lekkere muziek en leuk om Brighter Death Now een keer live te zien/ervaren, maar voor alle drie de acts geldt dat er verdomd weinig live muziek was. Alle drie hadden de basistrack(s) voorgeprogrammeerd en beperkten zich tot kleine details live spelen. Is natuurlijk enigszins inherent aan het genre, maar toch, maar toch…
Desiderii Marginis begon als toegankelijke ambient met subtiele drones als onderklanken. Naarmate de set/het nummers vorderde werd het minder lieflijk, de ambient grauwer, de drones zwaarder, harder, de sfeer grimmiger. De man zal best geluidsgolven live hebben gecreëerd en gemanipuleerd, maar ik hoorde geen verschil tussen handen wel of niet aan de knoppen.
Raison d'être rauwer en meer ‘noisy’ dan Desiderii. Speelde een werk onder beelden van L'Inferno (1911). Er werd veelvuldig van gesamplede Gregoriaanse zag gebruik gemaakt. Dat werkte goed. Meneer had veel panelen en beeldschermen te bedienen, maar ook hier voornamelijk om eerder opgenomen klanken te laten horen. Het geheel was met een minuut of 40 sowieso te lang.
Dan Brighter Death Now. Hier had ik best wat van verwacht, maar was eigenlijk vooral heel mak. Geen keiharde noise of power electronics, allemaal wat meer ambient/drone. Wel met een ongepolijst randje, maar echt ongemakkelijk werd het nergens. Meneer dat wat hijgende vocalen, en het bestrijken van viool of gitaar live, maar nergens werd dit dermate intens of virtuoos dat het een (indrukwekkend) live-optreden werd. De muziek had wel een stuk meer ritme en dynamiek dan Raison, waardoor de act niet ging vervelen. En hoewel mijn omstanders BDN wel gaaf en hard vonden, had ik er toch meer van verwacht.


Wel nog oud-ZMer Afschuwelijk gesproken. Die hier blijkbaar nog gewoon lurkt.




Index / Concerten Active topics Nieuw topic Post reply
http://www.zwaremetalen.com
Powered by ZwareMetalen [PHP] Forum Versie 2.15.0
Optimized for Internet Explorer 6.0 SP2+ / Opera 8+ / Firefox 1+
© 2001 - 2025 Stichting ZwareMetalen