IndexProfielRegistrerenHelpActive TopicsSearch Inloggen
Index / Concerten Nieuw Topic Post Reply
Auteur:
Topic : Mayhem, Marduk, Immolation, Death over Europe, 6 februari 2026, Tivoli Utrecht
KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 06-10-2025 16:26 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

https://www.tivolivredenburg.nl/agenda/61393371/mayhem-06-02-2026

Vorige keer Marduk Hengelo was écht heel erg goed. Mayhem en Immolation nog nooit gezien. Aardige combinatie, vriendelijke prijs.



zodiac lung
Usericon van zodiac lung
Posted 06-10-2025 16:48 by zodiac lung Wijzig reactieProfiel van zodiac lungQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/Panzerke

Mooie package! Zet ik in de agenda.



Ravnajuv
Satyr
Usericon van Ravnajuv
Posted 07-10-2025 19:23 by Ravnajuv (Redacteur) Wijzig reactieProfiel van RavnajuvQuote dit berichthttp://https://www.facebook.com

Vrijdag maar gauw 50 euro per kaart dokken dan


Hafgufa


mikkasscar
Usericon van mikkasscar
Posted 07-10-2025 19:50 by mikkasscar Wijzig reactieProfiel van mikkasscarQuote dit bericht

Pfff, de Belgische show is in Seraing (2u karren) en op een zondagavond...


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 11-10-2025 9:35 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Kaartje(s) gehaald.



DuncanMcDane
Usericon van DuncanMcDane
Posted 07-02-2026 1:34 by DuncanMcDane Wijzig reactieProfiel van DuncanMcDaneQuote dit bericht

Was er ook.
Immolation vond ik saai, gebeurde weinig tot niks waar je de oortjes bij moest spitsen. Marduk geweldig, retestrak, goede muzikanten, lekker gespeeld, heerlijk. Mayhem wisselend. Die verkleedpartij voor het midden van het optreden bracht ook een ander stijl nummers voordat het weer ouderwets hard en lijp ging, waardoor je eigenlijk 3 losse optredens aaneengeplakt zag. Die 1980's vervormde stemmen qua intro hoefde voor mij ook niet, paste niet bij de rest van het optreden. Vergeleken met Marduk vond ik het ook vrij relaxed.
Had gaandeweg het idee dat op een veldbedje liggen achterin de zaal, ogen dicht en dan lekker genieten wellicht beter was want de projecties waren weliswaar gaaf maar de zieke sfeer die ze ook wel eens hebben op het podium, neuh.
Marduk voor mij de band van de avond. Kop en schouders.


Het leven is te kort om naar kutmuziek te luisteren...


Tanteloos
Oprui(m)er
Usericon van Tanteloos
Posted 07-02-2026 7:18 by Tanteloos Wijzig reactieProfiel van TanteloosQuote dit berichthttp://https://www.youtube.com/watch?v=G7oGx2dImE8

quote:
Op 7 februari 2026 1:34 schreef DuncanMcDane het volgende:
verkleedpartij
Zeg me, dat het niet zo is.


Succesvol weggetrolled sinds Zaterdag 15 December 2001 - 18:09.59: VAMPIE, Karnivoor, Flebbie, Dwaallicht, Heresie, Mental, Forever After, Slechtheid, Fusion, Snaack.


Grafzerk.
Usericon van Grafzerk.
Posted 07-02-2026 7:50 by Grafzerk. Wijzig reactieProfiel van Grafzerk.Quote dit bericht

Ik vond de verkleedpartij die ik een paar jaar geleden al van Mayhem heb gezien zo'n lachwekkend slechte vertoning dat ik gewoon ben weg gegaan.


Natural Disaster
The Dude
Usericon van Natural Disaster
Posted 07-02-2026 9:07 by Natural Disaster Wijzig reactieProfiel van Natural DisasterQuote dit berichthttp://www.nu.nl





Rule #6 | Op 13 augustus 2021 22:26 schreef Eindbaas het volgende: "Het stelletje dwazen dat klakkeloos alles overneemt uit boekjes en dan denken te weten hoe de wereld in elkaar zit. | Póg Mo Thóin"


Grafzerk.
Usericon van Grafzerk.
Posted 07-02-2026 9:20 by Grafzerk. Wijzig reactieProfiel van Grafzerk.Quote dit bericht

Wat kom jij hier eigenlijk doen? Kon je hier de band namen wel goed genoeg lezen?


Natural Disaster
The Dude
Usericon van Natural Disaster
Posted 07-02-2026 10:02 by Natural Disaster Wijzig reactieProfiel van Natural DisasterQuote dit berichthttp://www.nu.nl

Dank voor de bevestiging.



Rule #6 | Op 13 augustus 2021 22:26 schreef Eindbaas het volgende: "Het stelletje dwazen dat klakkeloos alles overneemt uit boekjes en dan denken te weten hoe de wereld in elkaar zit. | Póg Mo Thóin"


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 07-02-2026 10:37 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Hoofdstuk drie uit Grandes Chroniques de Kwelgeest:
Immolation.., moeilijk saaie en overbodige band, en zo was het optreden dan ook. Begrijp me niet verkeerd, ze speelden goed. Typische Immolation-riffs en -break vulden de zaal. Zware, diepe, enigszins logge death metal; maar als je één nummer hebt gehoord, dan heb je ze allemaal gehoord. De podiumpresentatie was net ééndimensionaal als de muziek. Als je die leuk vindt, dan was het waarschijnlijk een puik optreden.
Marduk daarentegen was wel een feestje. Gevarieerde setlist met redelijk wat écht oude nummers, maar ook flink wat werk uit de (huidige) Mortuus-periode. Er werd retestrak gespeeld, Mortuus was goed bij stem, geluid liet ook niet te wensen over. Ik heb ze (recent) wel eens anders gezien. Wolves, On Darkened Wings, deze passeren met regelmaat de live-revue, maar Sulphur Souls, en The Black waren zeer welkome verrassingen! Wel een schoonheidsfoutje in de solo van Sulphur Souls, maar goed… Infernal Eternal er nog bij. En afsluiten met het swingende The Blond Beast. Sterk en overtuigend optreden. Hoorde ook meerdere mensen die niet zo’n Marduk-fan zijn er erg positief over. En vooral de strakheid waarmee werd gespeeld. Wat ik wel écht zonde vind, is dat ze snelle nummers als Throne of Rats en Panzer Division Marduk nóg sneller spelen dat hoe ze als zijn bedoeld. Daar blijft dan echt helemaal niets van over.
Hoewel ik weinig tot niets met Mayhem heb, was ik toch zeer benieuwd hoe dit live ging zijn. Ik had ze nog nooit gezien. Mijn beeld van de band werd echter (helaas) wel bevestigd. Wat een snoozefest. Werk van na Grand Declaration of War is gewoon echt totaal overbodig. En bij de oude nummers kwamen de kenmerkende riffs totaal niet uit de verf/het geluid. De GDoW-nummers hadden gelukkig wel perfect geluid en heerlijke riffs. Attila wist echter de cleane vocalen professioneel te verkrachten. Freezing Moon klonk wel lekker. Dan Silvester Anfang. Ja, daar word ik wel heel vrolijk van. Jammer alleen dat ‘ie van een bandje komt, en niet van Mayhem zelf is. Deathcrush knalde, maar de andere (echt) oude nummers die daarna kwamen, werden op standje Marduk er doorheengeramd, waardoor er niets van overbleef. De ode aan Dead en Euronymous met oude, jaren’80-foto’s op de backdrop vond ik erg goed gedaan. Pure Fucking Armageddon!!!, jaja, maar overtuigen deed het niet.

Edit: Nog een beste reeks oud-ZMers gespot: Verval, Levianthanica, Decomposing Bitch, Burzum, McDoom/Doomy, Rajackar, HgarrothwulfF. Ik vernam dat Mental er ook was, maar niet gezien.

Edit: was blijkbaar een stuk tekst weggevallen.

[Dit bericht is gewijzigd door KwelgeestIV op 07-02-2026 12:42]



mikkasscar
Usericon van mikkasscar
Posted 07-02-2026 10:42 by mikkasscar Wijzig reactieProfiel van mikkasscarQuote dit bericht

quote:
Op 7 februari 2026 10:37 schreef KwelgeestIV het volgende:
Wolves
On Darkened Wings
Sulphur Souls
The Black
The Blond Beast




Wat een setlist, dit alleen al - al veel spijt dat ik niet kan gaan morgen


XnegativeX
Usericon van XnegativeX
Posted 07-02-2026 13:43 by XnegativeX Wijzig reactieProfiel van XnegativeXQuote dit berichthttp://https://www.facebook.com/dennis.janssen.946

quote:
Op 7 februari 2026 10:37 schreef KwelgeestIV het volgende:
Hoofdstuk drie uit Grandes Chroniques de Kwelgeest:



Ik was donderdag in Groningen. Maar ik heb dit heel anders ervaren

En gisteren was ik ook nog aanwezig bij Paradise Lost in Leeuwarden.


I know it’s cold, but I will keep us warm with all the hate I radiate. We’ll be walking hand in hand in hell.


DuncanMcDane
Usericon van DuncanMcDane
Posted 07-02-2026 13:49 by DuncanMcDane Wijzig reactieProfiel van DuncanMcDaneQuote dit bericht

quote:
Op 7 februari 2026 13:43 schreef XnegativeX het volgende:
Ik was donderdag in Groningen. Maar ik heb dit heel anders ervaren


Ben benieuwd. Wilde eerst naar Groningen maar een maat wilde naar Utrecht - beter bereisbaar voor hem - dus hebben we dat gedaan. Mijn ervaring komt overheen met die van Kvel, al weet hij het veel beter onder woorden te brengen dan ik.


Het leven is te kort om naar kutmuziek te luisteren...


Ravnajuv
Satyr
Usericon van Ravnajuv
Posted 09-02-2026 12:51 by Ravnajuv (Redacteur) Wijzig reactieProfiel van RavnajuvQuote dit berichthttp://https://www.facebook.com

Ik was in Utrecht, heb weinig toe te voegen aan Kwellie zijn verhaal.

Marduk was veruit de beste van de avond, Mayhem had ik nog nooit gezien en hoewel het visueel heel gaaf was, vind ik eigenlijk alleen de DMDS en GDoW nummers leuk.

Immolation is echt zo'n band waarvan je naar een optreden vraagt: Hoeveel verschillende nummers waren het nou?

De zaal was ook tof, mijn vriendin van 1.55 kon prima alles zien door de trapopbouw in Ronda. Lekker druk, maar niet vervelend druk ook.

Nog even wat ouwelullengezeik dan: Ga niet met corpsepaint naar een optreden, ook niet als je 14 bent. Je staat onsterfelijk voor lul.


Hafgufa


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 09-02-2026 13:02 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Dat moeten 14-jarigen zelf ondervinden.



zodiac lung
Usericon van zodiac lung
Posted 09-02-2026 13:11 by zodiac lung Wijzig reactieProfiel van zodiac lungQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/Panzerke

Ik word daar altijd wel vrolijk van. Prima toch.



XnegativeX
Usericon van XnegativeX
Posted 09-02-2026 15:01 by XnegativeX Wijzig reactieProfiel van XnegativeXQuote dit berichthttp://https://www.facebook.com/dennis.janssen.946

Ik was erbij in Groningen.

Immolation - Gewoon solide. Ik heb ze te vaak gezien om nog overdonderd te zijn.

Marduk - Deze band is (bijna) altijd goed. En ook nu was het weer een pletwals. Een oorlogsmachine waar je niet omheen kan.

Mayhem - Voor mij het hoogtepunt van de avond. De nummers werden met een gedreven urgentie gebracht en de sfeer was lekker duister. Als je (net als ik) fan bent van de sound van een Chimera, Esoteric Warfare, Daemon en dit jaar ook weer Liturgy of death dan had je een goede avond.

Helaas word ik oud en trek ik een band tegenwoordig vaak niet langer dan 45 minuten. Dus toen het Deathcrush gedeelte van de set ingezet werd ben ik naar huis gegaan.


I know it’s cold, but I will keep us warm with all the hate I radiate. We’ll be walking hand in hand in hell.


Ravnajuv
Satyr
Usericon van Ravnajuv
Posted 10-02-2026 20:50 by Ravnajuv (Redacteur) Wijzig reactieProfiel van RavnajuvQuote dit berichthttp://https://www.facebook.com

Nog even de fantastische setlist van Marduk, wat een pareltjes.

Frontschwein
Wolves
Throne of Rats
Shovel Beats Sceptre
Cloven Hoof
Sulphur Souls
On Darkened Wings
Infernal Eternal
The Black...
Panzer Division Marduk
The Blond Beast


Hafgufa


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 11-02-2026 15:31 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie



Heel aardig geluid.



Index / Concerten Active topics Nieuw topic Post reply
http://www.zwaremetalen.com
Powered by ZwareMetalen [PHP] Forum Versie 2.15.0
Optimized for Internet Explorer 6.0 SP2+ / Opera 8+ / Firefox 1+
© 2001 - 2026 Stichting ZwareMetalen