IndexProfielRegistrerenHelpActive TopicsSearch Inloggen
Index / Concerten Nieuw Topic Post Reply
Auteur:
Topic : Naar welk concert ben je geweest? II
KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 19-06-2026 11:33 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Voor de vierde keer naar Absolute Elsewhere live. Trof twee van de heren nog in de binnenstad, maar die hadden overduidelijk hun hoofd even niet naar fans staan. Kan ik me voorstellen.
Insect Ark in het voorprogramma. Zeer welkom. Band van Dana Schechter, die dingen voor Swans en The Angels of Light doet/deed, en Tim Wyskida (Khanate). Gezien deze connecties, én het feit dat het 2024-album Raw Blood Singing gewoon echt heel erg goed is, had ik eigenlijk wel meer fuzz en hype rondom deze band verwacht. Hun Roadburn2024-optreden was ook zeer overtuigend. Insect Ark maakt een mengeling van post-metal, sludge en subtiele drone, met een gruizig noise-randje, psychedelische effecten en doomy invloeden. Weidse composities, subtiel opbouwend, onheilspellend. De set leunde zwaar op het eerdergenoemde album. Schechter was niet helemaal optimaal bij stem, maar het was een goed, sterk optreden; hetzij iets minder intens dan op Roadburn. Desalniettemin vlogen de 40/45 minuten ongemerkt voorbij. Dit had zeker nog een minuut of twintig mogen duren.
Prachtig hoe de totale proleet die in de vestibule al had lopen klagen dat Meddle ipv metal werd gedraaid, hier met een verdwaasde blik in de ogen wegliep. Het natale zuurstofgebrek speelde hem duidelijk parten.
Blood Incantation zelf was natuurlijk weer een overweldigende trip. Hoewel Kolontyrsky aan het begin van de set met wat technische problemen kampte, was hij de man van de avond. Prachtig, weergaloos spel. De keys hadden moeiten het juiste volume te vinden. Tijdens de kautrock- en Pink Floyd-passages stonden ze voluit, maar de rest van de set stonden ze juist te zacht. Moet eerlijk zeggen dat dit de minste was van die vier keer dat ik dit optreden nu heb gezien. Maarja, ééntje moet het zijn, en het kan niet alleen maar altijd beter en intenser. Desalniettemin was het weer zwaar genieten. De apotheose.. ! Zodra die wordt ingezet is het iedere keer weer totale extase! Wat een riffs, wat een maelstrom, wat goed! Vitrification of Blood; zeer welkom. Daarna wederom The Giza Power Plant. Een zeer sterk nummer binnen Hidden History of the Human Race, maar op zichzelf kop noch staart. Een ambient/Berliner Schule-intermezzo’s, en wederom met Obliquity of the Ecliptic afsluiten. Ik dacht dat ik dit een heel matig nummer vond, maar ik hoorde toch wel heel veel interessants gebeuren. Sowieso een zeer dynamisch nummer. Maar eens wat vaker draaien. Ja, volgende keer gewoon weer.



Haat is een deugd! https://www.last.fm/user/kwellie "Five heavy dinosaurs looking in wonder and bewilderment at the stars."


Mark Z
Doomsower
Usericon van Mark Z
Posted 19-06-2026 11:36 by Mark Z Wijzig reactieProfiel van Mark ZQuote dit bericht

Vorige week donderdag nog naar Kraftwerk in Eindhoven geweest. Echt veel beter dan verwacht.


last.fm | Untappd | Bandcamp | Doom what thou wilt shall be the whole of the law


Ralph
GROTE ENGE TOR
Usericon van Ralph
Posted 19-06-2026 11:45 by Ralph (Speciaal lid) Wijzig reactieProfiel van RalphQuote dit berichthttp://soundsfromthedarkside.com

Mooi dat ze tussendoor Meddle draaien en hoe dat kwartje dan op de één of andere manier gewoon domweg niet valt bij een deel van het publiek.


http://soundsfromthedarkside.com "GEICO does not cover Autobot Matrix of Leaderships."


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 19-06-2026 15:48 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

quote:
Op 19 juni 2026 11:36 schreef Mark Z het volgende:
Vorige week donderdag nog naar Kraftwerk in Eindhoven geweest. Echt veel beter dan verwacht.
Ik zag het op jouw LastFM. Leuk!


Haat is een deugd! https://www.last.fm/user/kwellie "Five heavy dinosaurs looking in wonder and bewilderment at the stars."


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 19-06-2026 15:49 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

quote:
Op 19 juni 2026 11:45 schreef Ralph het volgende:
Mooi dat ze tussendoor Meddle draaien en hoe dat kwartje dan op de één of andere manier gewoon domweg niet valt bij een deel van het publiek.
Het was ook wel het prototype Wacken-metalbro, hoor.


Haat is een deugd! https://www.last.fm/user/kwellie "Five heavy dinosaurs looking in wonder and bewilderment at the stars."


KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 19-06-2026 16:21 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

Patronaat te Haarlem. Net als Nobel een dag eerder in Leiden was ik hier nog nooit geweest. Ze schenken er Brand uit fles. Altijd goed. Ondanks de nabije aanwezigheid van zowel Jopen als Uitlje was de bierkaart verder erg matig. Gelukkig maar, want ik reed.
Aan Hulder de taak om de avond af te trappen. De band kan mij weinig interesseren, en dat werd weer eens bevestigd. Eendimensionale norsecore. Weinig spannends of dynamiek. De drummer double basste een eind weg. De drums stonden te hard, en overweldigde de rest van de toch als niet zo bijzondere muziek. De gitarist speelde nog wel een paar heel aardige riedeltjes en riffjes, maar die kwamen dus niet bepaald over. De zangeres deed zowel als voorkomen als vocalen (afentoe) aan Darkened Nocturn Slaughtercult denken. Dat is dan wel weer positief.
Eigenlijk was Kylesa tegelijkertijd in de kleine zaal geboekt. Maar blijkbaar liep de voorverkoop van beide evenementen dermate goed, dat Kylesa er bij deze line-up tussen werd geschoven. Mij hoor niet je klagen. Ondanks dat hun muziek mij net iets te mallcore is, had ik wel serieus overwogen hun optreden in Tilburg mee te pakken. Erg welkome samenloop van omstandigheden dus. Van de week ter voorbereiding al een paar keer Static Tensions en Ultraviolet gedraaid. Hoewel ik nooit echt fan van zal gaan worden, klonken deze me beter dan ik mij herinnerde. Best vermakelijk, zo niet, gewoon goed. Wat bij het optreden direct opviel, was dat dee vocalen stonden te zacht stonden. Daarnaast was Cope niet optimaal bij stem, en/maar Pleasants ronduit slecht. Ze is oud geworden trouwens. Oogt een stuk ouder dan ze is. Het was even inkomen. Roadburn2025 was een knallend optreden. Dit niet. Het spel was subtieler, de nuances kwamen zeer tot hun recht. Ik hoorde blues, stoner, beetje desert rocksound. Lekkere, zware, zompige grooves. Zo slecht als de vocalen/zanglijnen van Pleasants waren, zo goed wat haar gitaarspel. Heerlijk betoverende, psychedelische lijntjes en riedeltjes. Nee, het optreden knalde niet, maar het was wel genieten.
Oranssi Pazuzu begon met dat heerlijke Kraftwerk-riedeltje van Muuntautuja. Dit was vanaf moment één genieten! De heren speelden een heel andere set dan vorige twee keer dat ik ze live zag. Toen was het beide keren hard, gitzwart, en heel ‘dicht’. Het spel en de set waren deze keer meer ‘open’. Er lag meer nadruk op de krautrock dan op de black metal. Nog steeds duister, dissonant, en onheilspellend, maar veel psychedelisch en swingend. (Bijna) dansbaar. Monotone, repeterende drums die een perfect krautrock-ritme speelden. Wel meerdere technische mankementen. Vooral bij/voor Lehdontie, maar dat mocht de pret niet drukken. Een ware, hallucinante trip. Lekkere swung in het basspel, getergde vocalen, vol op de orgels. Dit speelde Blood Incantation van een dag eerder finaal van het podium! Nu al zin in oktober!
Als afsluiter Solstafir. Dat was niet best. Ik denk dat de intro het beste stuk muziek was dat ik tijdens dit optreden heb gehoord. Suffe, saaie knuffelrock. John Bon Jovi goed yacht rock. Eerlijk is eerlijk, de frontman kreeg met die strijkstok echt wel een lekker en goed geluid uit de gitaar. En het tweede nummer bevatte een totaal niet onaardige riff; maar bij nummer drie ging het goed mis. Geen idee watvoor miskraam dat was, maar het trok helemaal nergens op. Nog een paar nummers staan beluisteren, maar het werd er niet beter op. Een nummer van Í blóði og anda dat ongeïnspireerd en mak klonk. Op een gegeven moment een draak van een ballad waar ik meerdere mensen totaal in zag opgaan. Ondertussen was de zaal, die overigens zowel bij Kylesa als Oranssi Pazuzu helemaal niet onaardig was gevuld, gênant leeggelopen. En niet onterecht. Het was tijd om te gaan.


Haat is een deugd! https://www.last.fm/user/kwellie "Five heavy dinosaurs looking in wonder and bewilderment at the stars."


Index / Concerten Active topics Nieuw topic Post reply
http://www.zwaremetalen.com
Powered by ZwareMetalen [PHP] Forum Versie 2.15.0
Optimized for Internet Explorer 6.0 SP2+ / Opera 8+ / Firefox 1+
© 2001 - 2026 Stichting ZwareMetalen