IndexProfielRegistrerenHelpActive TopicsSearch Inloggen
Index / Spiritualiteit, filosofie, levensbeschouwing en mystiek Nieuw Topic Post Reply
Dit topic is 9 pagina's lang: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Auteur:
Topic : AI / kunstmatige intelligentie (l337 71p0c) Vorige pagina
KwelgeestIV
Usericon van KwelgeestIV
Posted 20-11-2025 15:02 by KwelgeestIV Wijzig reactieProfiel van KwelgeestIVQuote dit berichthttp://https://www.last.fm/user/kwellie

quote:
Op 20 november 2025 14:56 schreef powertieke het volgende:
Van de andere kant is het vreselijk beangstigend want management ziet met een beetje pech het eerste snelle resultaat en hallucineert daar zelf allemaal magische functionaliteit bovenop.

En dit is éxact wat er precies gebeurd!



Negatieveling
See You Next Tuesday!
Usericon van Negatieveling
Posted 20-11-2025 15:23 by Negatieveling Wijzig reactieProfiel van NegatievelingQuote dit bericht

quote:
Op 20 november 2025 14:56 schreef powertieke het volgende:
Dit is echt een van die dingen waar ik op het ongezonde af weerstand tegen heb. Heel indrukwekkend allemaal, maar ik zie eigenlijk alleen maar een manier om op hoger tempo (heel wat lijkende) troep te produceren.

Ik zie een collega binnen een uur een online formulier met pdf export en mailfunctie genereren en ik denk alleen maar “Maar je weet nog steeds niks. Je hebt niks bedacht. Je hebt niks getest. Bij de eerstvolgende klantvraag heb je pech want Gemini heeft ook geen idee meer wat het gebroddeld heeft…”.

Van de ene kant is het fijn want ik hoef het niet te doen. Van de andere kant is het vreselijk beangstigend want management ziet met een beetje pech het eerste snelle resultaat en hallucineert daar zelf allemaal magische functionaliteit bovenop.



Het is, wat mij betreft, niet heel veel anders dan andere gereedschappen en hulpmiddelen. Ook met andere softwarepakketten kun je heel fraaie luchtkastelen bouwen waar management zelf magische functionaliteiten in kan projecteren. Wij kennen dat hier als 'Powerpoint engineering'.

Het grote verschil is denk ik dat je met AI(-achtigen) echt heel snel dingen in elkaar kunt flansen die lijken te werken. Mijn verwachting (of naïeve hoop, kies maar) is dat we als mensen moeten leren hoe we door dat eerste laagje van faux resultaten heen kunnen prikken. Grote kans dat dat met vallen en opstaan gaat, en dat mensen en bedrijven hier en daar flink hun neus zullen gaan stoten, maar dat kan geen kwaad, toch?

EDIT: ik zit natuurlijk wel in een beta-wereld, waarin we nog kunnen vertrouwen op de zwembandjes van de empirie. Dat helpt wel. Bij het schrijven van teksten van meer beschouwelijke aard is het denk ik wel van een andere orde.

[Dit bericht is gewijzigd door Negatieveling op 20-11-2025 15:34]



Sater
Usericon van Sater
Posted 20-11-2025 18:44 by Sater Wijzig reactieProfiel van SaterQuote dit bericht

quote:
Op 20 november 2025 13:40 schreef zodiac lung het volgende:
Voor het schrijven van tekst wil ik het absoluut niet gebruiken, maar weet dat veel collega's er dankbaar gebruik van maken.


Dit.

quote:
Op 20 november 2025 14:12 schreef KwelgeestIV het volgende:
met regelmaat wil ik vol Kaczynski gaan.



En dit toch ook wel.

Ik heb mij er onlangs wel in verdiept om er een toegankelijke publiekslezing over te geven. Dus toen even aangeklooid met ChatGPT, gegenereerde plaatjes en filmpjes en machine learning, maar ik zou niet weten hoe het mijn werk zou vereenvoudigen.

Misschien dat ik het in de toekomst zou gebruiken om een planning met deadlines etc. te maken en dat proces te bewaken. Maar bijvoorbeeld voor de hierboven genoemde presentatie heb ik gewoon een paar boeken gelezen en wat websites bekeken in plaats van de opzet door AI te laten maken.

Een vriendin van mij geeft les op de universiteit en vertelde dat de essays die studenten inleveren tegenwoordig een stuk prettiger lezen. Dat geloof ik meteen, zeker bij engelstalige vakken. Maar of studenten zo ook leren om zelf na te denken betwijfel ik sterk...

[Dit bericht is gewijzigd door Sater op 20-11-2025 18:46]


one who puts salt in the sugarbowl is a misantrophe


bastianus
Usericon van bastianus
Posted 20-11-2025 20:20 by bastianus Wijzig reactieProfiel van bastianusQuote dit bericht

Ik heb onlangs voor het eerst AI gebruikt om een lesopdracht te laten schrijven. Tevens de laatste keer, het zat vol met fouten waardoor ik aan de eindredactie nog veel meer tijd kwijt was dan als ik het vanaf het begin zelf zou hebben gedaan.


Het radicale feminisme is niet eens een lachnummer meer: het is een karikatuur van een parodie op een klucht.


Ralph
GROTE ENGE TOR
Usericon van Ralph
Posted 20-11-2025 20:22 by Ralph (Speciaal lid) Wijzig reactieProfiel van RalphQuote dit berichthttp://soundsfromthedarkside.com

Bij ons hebben we ook een 'eigen' Copilot-omgeving, maar naar wat ik begrijp wordt die in onze internationale organisatie vooral ingezet als veredelde vertaalmachine bij Engelstalig mailverkeer. In Amersfoort gaat het sowieso niet veel verder dan dat want het aantal digibeten van vijftig-plus is schrikbarend hoog. Ik weet van één collega in het veld (sales en ontwikkeling van materialen) dat die het nog wel eens gebruikt om presentaties inhoudelijk bij te sturen, maar dat is het wel geloof ik.

Zelf in elk geval (nog) niet gebruikt, maar dat geldt ook voor de AI functies van Meta of Google. Wel heb ik ChatGPT eens gevraagd om een aardige foto van een vissersboot die ik had gemaakt te transformeren in een Rembrandt-achtig schilderij en dat viel niet tegen. Die afbeelding heb ik daarna vakkundig laten verneuken door er ook een robot aan toe te laten voegen. Uiteraard daarna netjes bedankt voor de bewezen diensten voor het geval Skynet ooit aan de macht komt.

[Dit bericht is gewijzigd door Ralph op 20-11-2025 20:23]


http://soundsfromthedarkside.com "GEICO does not cover Autobot Matrix of Leaderships."


powertieke
Die by the Fjørd
Usericon van powertieke
Posted 21-11-2025 9:00 by powertieke Wijzig reactieProfiel van powertiekeQuote dit berichthttp://www.retribution.nl

Ik hoef niet veel te vertalen. Als ik teksten schrijf is het belangrijk dat ik nagedacht heb over wat er op het papier komt. Het nalezen en corrigeren/herschrijven is daar onderdeel van. Een groot gedeelte van mijn werk bestaat uit technische tekeningen maken en grafische bestanden bewerken.

Om de zoveel tijd vraag ik zo'n bot iets, of speel ik met de gen-AI spullen in de Adobe tools. Ik heb een keer een programmeervraagje gesteld, en daar kwam een draaiende functie uit die verkeerde output gaf (dit was wel alweer ruim twee jaar geleden. Ik snap dat dat nu iets beter zou kunnen zijn).


"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by." -- Retribution ( http://www.retribution.nl/ http://www.facebook.com/retributionmetal ) -- The Assault ( http://www.facebook.com/ourotherrideisyourmomma )


Negatieveling
See You Next Tuesday!
Usericon van Negatieveling
Posted 21-11-2025 9:41 by Negatieveling Wijzig reactieProfiel van NegatievelingQuote dit bericht

quote:
Op 21 november 2025 9:00 schreef powertieke het volgende:
Ik heb een keer een programmeervraagje gesteld, en daar kwam een draaiende functie uit die verkeerde output gaf (dit was wel alweer ruim twee jaar geleden. Ik snap dat dat nu iets beter zou kunnen zijn).



Blijft ook opletten, want het enige wat zo'n GPT doet is code van het net aggregeren en daar een soort 'lowest common denominator' van uitspugen - en veel code op het net is geschreven door heel matige programmeurs, dus tel uit je winst... Anderzijds is er ook veel fatsoenlijke en efficiënte code te vinden, en dat lukt me met een GPT echt veel beter dan met een Google. En met de juiste instructie kan het dan echt wel iets maken wat me uren aan code kloppen bespaart. Dat ik er dan een keertje op moet debuggen vind ik geen ramp. Mind you, ik ben zeker geen programmeur - om met Peter Steele te spreken: ik verhoud mij tot een programmeur als een slager tot een chirurg. Voor iemand die ècht kan programmeren is alle code die ik ooit heb gemaakt waarschijnlijk geen haar beter dan wat ChatGPT maakt.

GPT is vaak ook een fijnere help-file dan alles wat er in programma's zit ingebakken. Vaak kun je in de 'Help' eigenlijk alleen iets vinden als je het antwoord al weet of er heel dichtbij zit, omdat die help-file met simpele zoektermen werkt. Ken jij de exacte zoekterm niet, dan vind je ook niks... Aan een GPT kun je gewoon een semantische vraag stellen, voor mijn part inclusief spelfouten, en dan kun je toch zomaar nog op het juiste spoor gezet worden.



powertieke
Die by the Fjørd
Usericon van powertieke
Posted 21-11-2025 10:07 by powertieke Wijzig reactieProfiel van powertiekeQuote dit berichthttp://www.retribution.nl

Dat is het lullige. Eigenlijk zou je er een waanzinnig goede google mee kunnen maken. Doen we niet, want hoe sneller je vindt wat je nodig hebt om zelf je probleem op te lossen, hoe minder kans we hebben je iets te verkopen (of jou te verkopen aan een adverteerder).


"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by." -- Retribution ( http://www.retribution.nl/ http://www.facebook.com/retributionmetal ) -- The Assault ( http://www.facebook.com/ourotherrideisyourmomma )


powertieke
Die by the Fjørd
Usericon van powertieke
Posted 21-11-2025 10:08 by powertieke Wijzig reactieProfiel van powertiekeQuote dit berichthttp://www.retribution.nl

Ook al iemand ervaring met lokaal draaiende modellen?


"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by." -- Retribution ( http://www.retribution.nl/ http://www.facebook.com/retributionmetal ) -- The Assault ( http://www.facebook.com/ourotherrideisyourmomma )


Freduk
Usericon van Freduk
Posted 21-11-2025 13:01 by Freduk Wijzig reactieProfiel van FredukQuote dit bericht

Ik gebruik ChatGPT om stromingen te berekenen, gas in gas, vloeistof in een buis enz. Je moet de boel wel een beetje in de gaten houden want er kan ook zomaar kwats uit komen, maar dat zie je snel genoeg.

Over de meet genomen bespaart het veel tijd, en je kan goed een snelle indruk krijgen van bedachte concepten, komt er iets bruikbaars uit dan reken je het daarna gewoon nog een keer zelf goed door.


Winter is coming


Dit topic is 9 pagina's lang: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Index / Spiritualiteit, filosofie, levensbeschouwing en mystiek Active topics Nieuw topic Post reply Vorige pagina
http://www.zwaremetalen.com
Powered by ZwareMetalen [PHP] Forum Versie 2.15.0
Optimized for Internet Explorer 6.0 SP2+ / Opera 8+ / Firefox 1+
© 2001 - 2025 Stichting ZwareMetalen