bastianus |
|
 |
 |
|
Posted 07-08-2010 8:50 by bastianus |
  |
|
quote: Op 7 augustus 2010 8:34 schreef bastianus het volgende:
Maar ik zou weleens wat meer informatie willen zien over de organisatie die erachter zit.
Oeioei, dat is toch niet zo heel best:
quote: Zonneklaar
Los van dat debat is het zonneklaar dat de bouw van de Ground Zero moskee niet bedoeld is als verzoening, als het kweken van meer begrip tussen moslims en niet-moslims, zoals voorstanders van dit gebouw ons willen doen geloven. De moskee is het initiatief van de imam Feisal Abdul Rauf die zich zegt bezig te houden met de verbetering van de relaties tussen de moslimwereld en het Westen. Abdul Rauf richtte daartoe in 1997 de American Society for Muslim Advancement (ASMA) op, die thans geleid wordt door zijn vrouw Daisy Khan.
In 2003 stichtte hij het Cordoba Initiative, dat tot doel heeft om de banden tussen de moslimwereld en het Westen te versterken. De organisatie heeft kantoren in New York en Kuala Lumpur.
Abdul Rauf en zijn Ground Zero Moskee hebben de bestuurders in de VS meeBeide organisaties van Abdul Rauf zijn betrokken bij het Cordoba House Project, de naam voor de Ground Zero Moskee. Alleen die naam is al provocerend. Met Cordoba wordt verwezen naar de islamitische overheersing van Andalusië. Al Andalus is een veelgebruikt referentiekader van radicale moslims, onder wie de architect van 9/11, Osama Bin Laden. Dit gegeven, tezamen met het feit dat men het Cordoba House Project wil openen op 11 september 2011, wijst op de werkelijke bedoelingen van Abdul Rauf.
Ongehinderd en beschermd door de Amerikaanse vrijheden waar Bloomberg het over heeft, kan hij een statement maken naar Osama Bin Laden en andere radicale moslimterroristen, dat de zegetocht van 9/11 wordt voortgezet. De bouw van het Cordoba Huis is de kroon op de aanslagen.
Westen
Ernstig is dat de 100 miljoen Euro die Rauf voor zijn project nodig heeft, voor een belangrijk deel door het Westen wordt betaald. De ASMA kreeg in het kader van de millenniumdoelstellingen 1 miljoen Euro voor het Women’s Islamic Initiative in Spirituality and Equity (WISE) Compact Program, van onder andere Nederland, zo blijkt uit informatie van de website van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De ASMA ontvangt ook geld van de UNFPA (United Nations Population Fund), van diverse Westerse filantropische organisaties zoals de Carnegie Corporation en het Rockefeller Brothers Fund. Maar verreweg het meeste geld kreeg ze in 2009 niet uit het Westen, maar van het fonds van de regering van Qatar.
Kennelijk heeft geen van deze organisaties problemen met de opvattingen van Abdul Rauf die ondermeer voorstander is van de invoering van de sharia in de VS, omdat de sharia volgens hem bijdraagt aan de pursuit of Happiness. Vlak na de aanvallen van 9/11 zei hij dat hij niet wilde zeggen dat de VS de aanvallen verdienden, maar dat de aanslagen wel samenhingen met het Amerikaanse beleid.
Stroom
In 2004 zei Rauf dat er een ‘Amerika Culpa-toespraak’ moest worden gegeven voor de islamitische wereld en dat alleen dan de relatie met het Westen kon worden verbeterd. Kwam die speech er niet, dan was er een eindeloze stroom boze jonge moslims bereid om te sterven voor hun zaak. Kennelijk heeft Obama naar hem geluisterd. Diens toespraak in Cairo, ligt dicht bij wat Abdul Rauf van de VS vroeg.
Kortom, Abdul Rauf en zijn Ground Zero Moskee hebben de bestuurders in de VS mee. De moskee zal er dan ook komen. Bloomberg heeft duidelijk gemaakt dat men daar niets aan kan doen. Misschien vergist hij zich. Er is nog een mogelijkheid om de bouw te stoppen. De Landmarks Preservation Commission (LPC) van de stad New York, overweegt om de voormalige winkel van de Burlington Coat Factory tot monument te verklaren. Het gebouw is 153 jaar oud en gebouwd met verwijzingen naar de Italiaanse Renaissance Pallazo’s.
Intact
Hoewel het zwaar beschadigd is, is de gevel nog intact. Om de moskee te bouwen, zou deze afgebroken moeten worden. De LPC kan dat verbieden, onder verwijzing naar de historische, architectonische culturele waarde van het gebouw. Als de commissie daartoe besluit, zou Abdul Rauf met zijn ambities om in New York een kalifaat te stichten, verslagen zijn, met behoud van de vrijheden en met behulp van de westerse cultuur en geschiedenis. Met dank aan Monroe Milstein die ooit in het pand een van zijn winkels vestigde in de goede traditie van de Amerikaanse ondernemingsgeest.
In dit geval hebben Wilders en zijn kornuiten toch een paar punten. Ook als het om die subsidie gaat waar het westen aan meebetaalt. Ik zou proberen om via de rechter o.i.d. gelijk te krijgen. Het gaat hier toch om een provocatie van de betreffende moslimstichting, vermoed ik.
Het radicale feminisme is niet eens een lachnummer meer: het is een karikatuur van een parodie op een klucht.
 |