
------------------
OK, Islam verbieden?
Gaat denk ik iets te ver: die zgn. gevaarlijke fundamentelisten bestaan uit een kleine groep, die denkt vanuit het gedachtegoed dat is ontwikkeld door oa Said Nogwathoeheethijookalweer uit Egypte. Hij constateerde dat de verwestering van Egypte hand in hand ging met het verlies van oude waarden: kortom er werd geïndividualiseerd en sluiers werden afgedaan. Hij formuleerde het idee dat westerse technologie wel is toegestaan, maar dat de rest van de westerse beschaving pervers is, inclusief het idee van democratie (je kunt immers geen partij kiezen in een door de Sharia bestuurd land; iedere partij zou de Koran als basis moeten hebben, dus meer dan 1 partij is niet nodig). Zijn tweede punt was dat democratie dus de vijand was van de islam en bestreden moest worden samen met alle andere 'vijanden van het geloof'.
(meer info: kijk: The Power of Nightmares)
De bovenstaande ideologie moeten ze verbieden, zoals ook de Nationaal-Socialistische ideeën in de ban zijn gedaan.
(Vergeet niet dat er binnen de kerk in de 11e eeuw ook een militant-christendom-ideologie werd ontwikkeld in Frankrijk. Toen de eerstvolgende paus uit het betreffende klooster kwam, begonnen de kruistochten.)
Dat daarnaast gepredikt wordt dat "de islam het enige geloof is en dat de rest zal branden in de hel" is redelijk eigen aan de meeste religies. Hoeveel volgelingen zou je krijgen/behouden als je zegt: "ieder andere religie is net zou goed, wie wel beter dan dit geloof, want wie weet zitten we er naast". (Bij mij weten kun je in het Hindoesisme aanbidden wie je wilt, als de 'hogere goden' maar niet vergeet. Misschien vergelijkbaar met de Romeinse 'Levende-keizer-cultus', waarvan alleen de Joden vrijgesteld waren.)
Er worden nog veel ergere dingen gepredikt en dat kan zeker niet door de beugel (dit hebben we al vaker gehoord). Maar in zgn. refo-kringen hoor je zulke geluiden ook, maar zij hebben geen militante aftakking (in Nederland althans) dus is het niet zo eng.
quote:
Op 22 januari 2005 21:25 schreef Chelman het volgende:
Ik heb zelf weinig problemen met het geloof en ik ken zelfs een zooi mensen die daar behoorlijk gelukkig van worden. En zo hoort het. Aan de andere hand ben ik niet tussen de dood en verdoemenis zaaiende refo's opgegroeid die voor een groot gedeelte van de ZM publiek de enige kennismaking met christelijke figuren vormen.

(die tweede zin dan) de katholieken houden tenminste nog van een feestje.
over de eerste zin:
quote:
Op 22 januari 2005 15:02 schreef Misanthrope het volgende:
Geloof is ook, naar alle waarschijnlijkheid, genetisch bepaald, derhalve niet per definitie in handen van hen die het willen misbruiken.
Is inderdaad onderzoek naar gedaan, maar zover ik weet niet iets wat echt 'in een gen' zit. Ieder mens (of bijna ieder mens) schijnt een soort 'religie-knobbel' in de hersenen te hebben (ofzo). Voor religieuze leiders en gelovigen het bewijs dat god de mens schiep, voor de Darwin-adepten het bewijs voor de kracht van de evolutie: religie is immers een sterk maatschappelijk bindmiddel, en dus kun je als groep beter overleven.
Terug naar de kernvraag:
Islam verbieden?
Dat is denk ik onzinnig en onverstandig. Dat is zoiets als Duitsers verbieden vanaf 1945.

????!
Onverstandig omdat je dan een deel van hen zult motiveren en de radicale elementen de ruimte geef om hun gelijk aan te tonen. Een ongeveer vergelijkbare situatie had je in de jaren '90 in Algerije; Daar werd de winnende, politieke moslimpartij verboden, omdat zij, eenmaal aan de macht, de democratie zouden afschaffen. (Een goede reden om zo'n partij te verbieden. Geen enkele generatie kiezers heeft het recht om binnen een democratie volgende generaties het kiesrecht te ontnemen. Als je toch zo stellig bent dat je politiek zo heilzaam is, moet je minstens het lef hebben om daar later op beoordeeld te worden) Gevolg was echter dat de geweldadige extremisten een breder draagvlak kregen en er grote moordpartijen uit voorvloeiden. (Diezelfde slachtingen brachten die stroming zelf uiteindelijk weer in discrediet, maar dat is nu niet zo belangrijk)
Nu denk ik niet dat het hier zover zou komen, maar de islam verbieden is de korste weg naar een breder draagvlak voor fundamentalisten.
Laat die mafkezen zichzelf maar belachlijk maken met het maken van kustmestbommen mbv de verkeerde kunstmest ofzo.
Een ander punt is, dat men niet moet vergeten, dat bijna niemand zijn eigen geloof kiest, maar in die omgeving, dat gezin of land geboren wordt.
Conclusie: de klootzakken kielhalen en voor de rest undercover imams op pad sturen om de ideeën van de Verlichting aan de man te brengen. (hoezo niet realistisch?)
----------------------------
PS. ja, er zitten wat gaten (en ongetwijfeld typo's) in dit verhaal en de samenhang is soms ver te zoeken.
Bovendien heb ik geen oplossing en lijkt het wel of ik de advocaat van de duivel speel, maar ja, (gematigd) tegengas houdt de boel wakker
-------------------------------------
MAAR wie nog meer maffe zooi wilt lezen:
In het kader van hoe religieuze stromingen elkaar zwart (en zichzelf onbedoeld belachelijk) proberen te maken:
http://www.bijbelarchief.nl/js_printable_doc.asp?id=1256
(over de voorspelde ondergang van de wereld eind jaren '90)
http://www.bijbelarchief.nl/js_printable_doc.asp?id=710
(over het complot van de paus om de 'bijbelgetrouwen' te laten vermoorden dmv de islam)
http://www.bijbelarchief.nl/js_printable_doc.asp?id=416
(hoe vals de RK kerk wel niet is)